maak de tekst grote groter |
maak de tekst grote kleiner

Nieuws archief

Azivo Zorgverzekeraar en patiënten consumenten platform Zorgbelang Zuid-Holland sluiten een overeenkomst over betere zorginkoop, gebaseerd op de wensen en behoeften van cliënten.
De publieksuitgave 'Trends in Tevredenheid' is het resultaat van het periodiek patiënttevredenheidsonderzoek in de UMC's, uitgevoerd door Prismant - voor de derde keer alweer. Dit onderzoek heeft zich bewezen als betrouwbaar vergelijkingsinstrument voor patiënttevredenheid.
Zorgverzekeraars werken al vanaf de invoering van het nieuwe zorgstelsel in 2006 aan heldere en toegankelijke polisvoorwaarden. Aan de oproep van de Nederlandse Patiënten Consumenten Federatie (NPCF) om de informatievoorziening te verbeteren, wordt dus al gehoor gegeven.
Een aantal ziekenhuizen mag experimenteren met winstuitkering. Als ziekenhuizen risicodragend vermogen kunnen aantrekken, kunnen zij hun vermogenspositie opkrikken en investeren in kwaliteit en innovatie. Dit is de kern van het advies dat de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) dinsdag heeft uitgebracht aan minister Klink van Volksgezondheid.
Personeelstekorten in de zorg kunnen ten dele worden opgelost met efficiëntere organisatie. De overheid staat de ontwikkeling van innovatieve zorg echter in de weg, omdat er te veel onduidelijkheid bestaat over de randvoorwaarden. Het ‘beleidsvacuüm’ legt instellingen lam. Dit zegt Erwin Snijders (60), branchemanager gezondheidszorg bij ING Bedrijven en Instellingen in een interview met de Volkskrant.
De Universiteit van Tilburg heeft op 1 juli Diana Delnoij (42) benoemd tot hoogleraar Transparantie in de zorg vanuit patiëntenperspectief.
Terwijl de omzet van Nederlandse ziekenhuizen dit jaar is gestegen, is een meerderheid van de ziekenhuizen niet financieel gezond schrijft het dagblad Trouw. Herre Kingma, bestuursvoorzitter van het Medisch Spectrum Twente en voormalig Inspecteurgeneraal voor de Gezondheidszorg, stelt in de krant dat dit komt omdat de ziekenhuizen mogelijk niet genoeg hebben geanticipeerd op de ontwikkelingen in de gezondheidszorg.
Groene Land Achmea, zorgverzekeraar in Twente en de Achterhoek, eist van de ziekenhuizen dat zij binnen afzienbare termijn aan de kwaliteitsnorm voor borstkankeroperaties voldoen.
Minister Klink van VWS vindt het geen goed idee om bekend te maken welke zorgverzekeraars het best of het slechtst presteren. Hij is van mening dat de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) genoeg handhavingsmiddelen heeft om in te grijpen bij slecht presterende zorgaanbieders.
De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) adviseert staatssecretaris Bussemaker om een beloningssysteem voor kwaliteit in de zorg uit te stellen. De NZa adviseert te wachten totdat de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) de kwaliteitsdata voldoende heeft kunnen toetsen in de praktijk.
Eerder deze maand heeft CZ een nieuwe website gelanceerd die speciaal voor zorgaanbieders is bedoeld. Deze kunnen op de site beleidsinformatie vinden, net als controleplannen, zorgprojecten, nieuwsbrieven en kwaliteitsinitiatieven.